Українська та зарубіжна поезія

Вірші на українській мові


ПРОГНОСТИЧНИЙ ПОГЛЯД НА 1483 РІК

Нашому найсвятішому владиці, вищому Понтифіку, папі Сіксту IV

Отче найсвятіший, багато хто пропонує тобі свої доробки. Звичайно їх спонукають до цього жадоба наживи і честолюбство. Я ж видаю свої твори щорічно для прочитання, вважаючи, що цим я сприяю людському роду. Адже вони не пусті і не для пришелепуватих насмішок – самою Мінервою подаровані з горнього безмежжя.
Ти пізнав, яка сила зірок; я знаю, що ти вивчив всі причини речей.
І якщо величезність неба незбагненна для очей, то вона не відстоїть далеко від людського розуму. Ми знаємо по наслідках причини і по ним же розрізняємо небесні впливи: так відкривається шлях. Все смертне підлягає небесним законам. Хто б став заперечувати це?
Таким чином, зірками управляються справи земні. Не примушують вони, але дозволяють самим правити; а якщо раптово загрожують – люди можуть відвести ці загрози розумом.
Ти ж могутній найвищими достоїнствами завдячуючи виключному сузір’ю, під верховенством котрого ти по заслугах називаєшся тепер богом. До таких величних справ тебе піднімає і ставить попереду Сонце, що приєднане до Венери, і любов Юпітера твого гороскопу.
Всім в цілому ти керуєш за вказівкою Бога, а якщо чого не вистачає, нехай зірка подовжить роки твої: про це в Римі прохає кожний. Таким чином, я благаю дати оцінку цьому твору. І щоб ти не думав, що він не корисний, якщо допоможе взнати те що буде: для цього є час.
Нехай до тебе будуть прихильними кращі долі в ці дні. І якщо що-небудь буде шкодити, щоб ти вичитав тут: тих, кого надихає Марс, тих, кого годує мир; і ти побачиш у яких місцях буде загрожувати жорстока чума, затемнення Місяця і зникла владу її брата. Що вони принесуть, відкриється в судженні.

На хвалу і честь всемогутнього Бога та славної Діви Марії, заради слави також: нашого найсвятішого пана, божественного Сікста IV, найвищого Понтифіка, а також про його напславнішої курії щасливе правління, прогностичний погляд на нинішній 1483 рік я маю намір викласти.

Я вирішив поділити його на 10 частинок.
З них у першій – про господаря року та його властивості в цілому; буде розповідатись про розміщення кутів.
У другій – про положення з державною безпекою та шляхи розвитку держави.
У третій – про стан найвищого Понтифіка і про основне в його житті.
У четвертій – про стан в імператорських володіннях і у відомих містах.
У п’ятій – про війни і битви і про думку з приводу двох затемнень Місяця.
У шостій – про результат, або кінець війни венеціанців і ферарців.
У сьомій – про достаток та брак речей в цілому і зокрема.
У восьмій – про стан з чумою і смертністю.
У дев’ятій – про стан людей, які знаходяться під впливом окремих планет.
У десятій – про порядок місяців і днів усього року.

Прогностичний погляд на поточний 1483 рік магістра Георгія Дрогобича з Русі, доктора мистецтв і медицини Болоньського університету. Щасливо починається. Часточка перша

Оскільки в міркуваннях про володаря року із астрологів багато хто торкається відмінностей по причині різного положення небесних фігур під час просування в різних кліматичних регіонах і містах, то із цього і слідує утруднення, про яке необхідно пам’ятати: про володаря року. Цьому я наперед подаю наступних п’ять висновків. В цьому питанні необхідно наслідувати найвизначнішому вчителю англійців. Він запевнює, що слід звернути увагу на попереднє і висхідне розташування фігури.

Перший висновок
В усіх регіонах і містах, довгота яких буде сорок шість градусів, відраховуючи від градусів Геркулеса, розташованих на заході, Сонце без будьякої участі цих планет стане володарем року, як у славних містах Константинополі, Кафі, Вільні і Москві в напрямку до Литви і рівним чином через усю Малу Азію, котра здіймаючись займає північ, розповсюджується цей висновок; оскільки це Сонце раніше було в четвертому домі, а тепер щасливо перейшло до сьомого. Однак у другій половині року Меркурій, будучи на своєму місці самим сильним, і утворюючи кут з Венерою, переходить в сьомий дім: не спалений і не відступаючий від Сонця; і буде його супутником до самого кінця року.

Другий висновок
В усіх регіонах і містах, довгота яких із Заходу менша сорока шести градусів і більша тридцяти восьми, Сонце буде на протязі всього року із самою великою домішкою Марса. Як в містах Кракові, Познані славного Царства Польського; у Львові, Дрогобичі на Русі; в Буді, Касонії в Угорщині; Братиславі і Нисі в Силезії; в Неаполі, Таренті – Апулія, і в цілому у всій Сілезії і Калабрії; і в усіх регіонах і містах, їх сусідах, розповсюджується цей висновок. Оскільки це Сонце, будучи в трипліцитаті з екзальтацією, займе кут в сьомому домі і також в попередньому положенні майже досягне кута в четвертому. По-друге, дійсне це положення, оскільки Марс-володар займе кусиід сьомого дому при фігурі, що сходить. Він підсилиться поштовхом від Меркурія із шостого дому і внаслідок цього, будучи супутником Сонця, стане самим сильним. Одначе в другій половині року Меркурій з Луною і Венерою будуть супутниками Сонця, привласнюючи собі більшу сигніфікацію.

Третій висновок
В усіх регіонах і містах п’ятого і шостого клімату, довгота яких виявиться менше 38 градусів, починаючи з заходу, управителем року буде Марс із Місяцем, залученим не малою мірою до участі як у найвизначнішому в світі місті Римі, Перузії, Сієні, Флоренції, Болоньї, Феррарії, Падуї, Венеції, Равенні Арімінії, Фурлівії, Пезаврі, Урбіно, Ініола, Пармі, Кремоні, Папській області. Мілані, Касалі, Генуї, Скавоні і взагалі майже через всю Італію і по напрямку на захід поширюється цей висновок на першу частину. Оскільки цей Марс буде кутовою фігурою асцендентної превенціональної фігури знаку з обох боків; він також розженеться в своему трипліцитаті. З цієї причини він розумно претендує на звання управителя року. Згідно з цим зрозуміло: оскільки Місяць на своєму місці виявляється найсильнішою фігурою, то вона займе зручне місце фігури, згідно Аль-Бумазару, внаслідок чого вона буде партнером Марса. У другій половині року володарювання роком захопить Венера при участі Меркурія і Місяця. Перше очевидне тому, що Венера володарка на місці більшого світила в обох фігурах, утвердиться на місці більш достойному в фігурі; в своєму знакові вона розглядатиметься як досить фортунна. Тому володар, згідно правильного розрахунку вибирається аж до кінця року. Друге очевидне тому, що Меркурій із Місяцем після Венери приносить більше удачі.

Четвертий висновок
В регіонах і містах сьомого клімату і поза нього на північ, довгота яких менше 38 градусів, володарем року буде Марс за участю Сонця, як, наприклад, в Басилеї, Нюрнберзі, Магунтії, Колонії, Парисії і інших сусідніх містах у напрямку на північ.

П’ятий висновок
В усіх регіонах і містах на захід від Риму Марс матиме велику силу у володарюванні над роком за участю Місяця. Із цього можна, таким чином, узнати, що в загальних рисах буде в кожному з регіонів і міст, для яких робиться передбачення, спостерігаючи по зірках природу і особливості володарів року.

Про загальну диспозицію і поквартально
Поточний 1483, рік милості Божої, який покладе свій початок у вівторок, 11 березня, о 22 годині, під п’ятим градусом у сузір’ї Близнюків, якщо спостерігати рух зоряного неба до меридіану уславленого міста Рима, в своїй загальній диспозиції більш звичайного буде схильний до чотирьох первинних якостей стихій, а саме, до тепла по волі Марса, володаря року, прихильного до північних знаків більшу частину року, і який з’являється в сухому притулку. Звідси весна в першій своїй половині, і особливо на своєму початку, виявиться по волі Місяця вологою на протязі багатьох днів, і теплішою ніж звичайно. Бо деякі її дні будуть уподібнені лігу. Звідси зрозуміло, що приблизно половину травня спека буде підсилюватись, і на початку червня, на думку Гермеса в тридцять шостому слові його “Стослів’я”, будуть самі сиекотні дні. Літо, початок якого наступить у тринадцятий день червня, буде надзвичайно спекотним, що продовжиться до кінця. І крім того, серпневі дні, внаслідок сполучення Марса з Сонцем при надзвичайній спеці, зроблять повітря в багатьох місцях таким, що навіює острах до такої міри, що не буде кінця небезпекам для людських тіл. Осінь, початок якої буде в чотирнадцятий день вересня, до жовтня буде доброю і помірною, завдячуючи долі, часом більше схилятиметься до тепла, жовтень майже до половини листопада буде нестабільним і в численні дні вологим, але не холодним, по причині з’єднання Марса і Сатурна. Зима, яка почнеться тринадцятого грудня, буде помірною і буде тягнутися з невеликою вологістю, виключаючи першу половину з кінцем листопада. Це відповідає Месалаху в “Книзі послань”, послання 11-е. Вона матиме тенденцію до вологості внаслідок з’єднання Сатурна і Марса в водяному знаку. Однак в цілому половина року буде з вітрами, з численними грозами і вихорами з волі Марса, володаря року в третьому фасі Тільця в момент повороту руху. Це згідно Птолемею, друга книга Тетралогії, і п’ятому трактату Леопольда. Він в момент повороту є винуватцем руху землі, спеки, вихорів, блискавок, грому і підбурювальних вітрів. Звідси слова Аль-Бумазара: якщо Марс буде володарем року в Тільці, то це значить багато громів і блискавок. Буде навіть рік, коли відкриються численні вогняні напади з волі Сатурна від знаку до знаку. Як хоче пояснити Гермес в тридцять третьому слові свого “Стослів’я” говорячи: коли Сатурн переходить від одного знаку в інший, на небі з’являються Дракони, котрих араби називають Азуб. Або ще якісь інші знаки вогняної природи, як падаючі зірки, літаючі дракони, палаючі свічки і вторгнення особливого роду метеорів, які в книзі Аристотеля “Про метеори” називаються “стрибаюча коза”. І може трапитись, відкриється в цьому році якась комета з причини надмірних випаровувань вологи, що може бути навіть частковою причиною руху землі. В цьому році відносно цього існує чимале побоювання.

Часточка друга
Про положення з вірою і сектами

Юдеї в першій половині року будуть знаходитись в поганому становищі і більше всього від початку року до кінця липня по волі їхнього сигніфікатора, який падає і відступає; народ потерпатиме від утисків, переслідувань, непокою внаслідок протистояння сигніфікатора і Місяця. Рівним чином, внаслідок просування сполучення сигніфікатора, по закону Мойлі, падаючого в квадрат Марса. Нехай бережуться юдеї, щоб в цьому році не підпали вони під вбивства і сварки, а також небезпеки, пов’язані з вогнем. І це в перші два місяці року.

Про стан християн
Християни, котрі управляються впливом Меркурія, в першій половині року будуть знаходитись не в дуже доброму становищі внаслідок спаленого Меркурію в обох фігурах. Тому християнам будуть загрожувати небезпеки в плані незрозумілих таємничих хвороб. І тому, що Сонце спалююче і недоброзичливе, виявляється володарем дванадцятого і восьмого домів. Звідси загрожують небезпеки і неприхильність із частини противників, сварок і полону, а також в’язниць. Те ж з причини чуми і смертності і із-за утисків князями і панами. І часи більш ненадійні – початок року до 22 березня, те ж 1 квітня, рівним чином від 5 травня до 12, від 24 червня до 11 липня. Рівним чином кінець серпня і початок вересня. В другій половині року християни будуть почуватись найліпше і в своїх справах їм більше поталанить внаслідок кутового Меркурія, на своєму місці самого сильного в обох фігурах. Дні однак менш щасливі і підозрілі від 17 жовтня до 5 листопада. Кінець грудня з кінцем лютого будуть ненадійні.

Про стан турок
Турки, котрі надихаються впливом Марса, від початку року майже до кінця липня будуть найкращим чином переважати в війнах, якщо вони їх вестимуть. Є обгрунтовані припущення: щасливими будуть могутні і відважні, і переважно не без перемоги. Я передбачу, що їх можна буде перемогти ні чим іншим, ніж дуже великим талантом, хитрістю і стражданням. Набагато безпечніше буде в той час попрохати миру з турками і припинити війну. Однак від кінця липня до кінця року їх становище стане слабшим і в більшій частині вони будуть нефортунними. І крім того, від 27 липня весь серпень до 22 вересня, якщо в той час будуть вестись війни, то будуть вони руйнівними і небезпечними з дуже великими втратами для них. Від чуми і жорстокої смертності вони не будуть в безпеці і в цілому до кінця року їх становище буде дуже тяжким і необнадійливим.

Про положення сарацинів
Сарацини, котрі насолоджуються впливом Венери, в першій половині року, оскільки Венера повертається в дім смерті, будуть наражатись на багато нещасливих обставин. Вони не будуть в безпеці від чуми. У другій половині року і до кінця року їх становище поліпшиться. І згідно Гвідо, в главі тридцять дев’ятій, п’ятого трактату, з волі Марса, властителя року, в трипліцитаті земному, який розганяється в годину повороту: війна намічається в центральних областях і частково на півдні. Це підтверджує Аль-Бумазар в книзі “Про квіти”, в главі про Марса.

Часточка третя
Про положення найвищого Понтифіка і його кардиналів

Про стан святішого пана нашого папи Сікста IV, божественним провидінням найвищого Понтифіка. Ти вирішив розповісти в щасливій бесіді зі мною багато чого про святіше твоє положення. Якби мене не утримували сумніви стосовно року твого щасливого народження, хоча день і час народження мені відомі. Однак, повертаючись до питання про його щасливу коронацію, я говорю, що його святість в першій половині року буде почуватись досить добре майже до кінця липня. Там доля буде більш лінива до кінця вересня, коли будуть виявлені зради, запроданство, ворожість проти його святості, в котрих він стане безумовним переможцем з волі Лева, який падає в момент коронації і виборів в обох фігурах руху; як слідує із східного гороскопу, при більш сильному і сприятливому Сонцю. Я полишаю все інше, достойне відхилення від теми, на інший окремий час, коли я наважусь розповісти по волі Бога більше і корисніше із початкової при народженні фігури. Але часи для його святості більш нещасливі, – на що слід звернути увагу і бути обережним; наскільки це можливо вивести із фігури коронації і її руху, – від 27 червня до 19 вересня, те ж – кінець листопада з початком грудня.
Вищі прелати будуть перебувати в посередньому положенні до середини травня. Звідси до кінця серпня – краще. Але підозрілі і ненадійні дні – 14 березня, З травня, 11 та 21 червня. Більше викликає підозри, з волі нещасливого володаря дев’ятого дому, кінець березня і день 28 травня. У другій половині року їх становище також буде посереднім. І є дуже велика підозра, що в цьому році деякі із вищих прелатів будуть нещасливі і, можливо, навіть умруть, в меншій мірі будуть здолані важкими хворобами, внаслідок того, що володар дев’ятого дому в домі смерті зазнає перешкод і нещасливий. На додачу, до того ж в інтроіталі, у Терезах, знак спалений в дев’ятому домі смерті, нещасливий навіть незважаючи на присутність в ньому Сатурна. І в цілому друге затемнення Місяця в домі церкви, підозріле для всіх управляючих справами церкви, як буде пояснено дещо пізніше.
Нижчі прелати, внаслідок кутового положення володаря третього дому в обох фігурах, по більшій частині будуть диспонуватись краще, і крім того, з достоїнствами і пошаною. Можливо, що Сатурн, переходячи в час повороту з хвостом в дім сигніфікації, принесе смерть декотрим і зробить схильними тіла людей до хронічних хвороб. І часи більш підозрілі – кінець липня і весь серпень до 12 вересня. В другій половині року їх положення стане кращим внаслідок перебування володаря кутового східного і доброзичливого в третьому домі. Але з іншого боку, кращі і щасливі дні, в які повинні виповнитись бажання – це 23 березня, 5 квітня, 9 і 10 травня, 23 червня, 2 липня, 26 жовтня, 21 і 31 грудня. А нещасливі дні – 3 травня, 24 червня, кінець липня до 22 вересня.

Часточка четверта
Про положення імператора, царств і уславлених міст

Найнездоланнішому римському імператору Фредеріку, згідно з диспозицією його головного сигніфікатора, від початку року до 20 травня буде не дуже таланити, бо справи його складатимуться не зовсім бажано. Також від 24 вересня до 11 жовтня дні будуть ненадійні. І згідно Іспанцю, в першій частині “Тетралогії”: час повороту Меркурія визначає нещастя аж до смерті або сильної тілесної хвороби для самого великого царя християн.

Про положення Польщі
Славна держава Польща, нещаслива в першій половині року, буде диспонуватись недобре при нещасливому розміщенні неба з обох сторін, якщо головний сигніфікатор – Венера, затримається в домі смерті, бо є підозра на великий мор. Також на протязі всього року знак держави в опозиції до Сатурну, а тому, поза сумніву, буде зазнавати збентеження від підозрілих хронічних хвороб. Від того і Сілезія, і сусідні частини не будуть в безпеці від мору.

Про статус Богемії
Славна держава Богемія, з причини диспозиції держави в квадраті Марса і Сатурна не буде позбавлена в годину повороту від потрясінь, зрад, поділу на частини і внутрішніх чвар. Не має сумнівів, що її також буде шматувати мор.

Про статус Угорщини
Славна Угорська держава в цьому році буде достатньо щасливою з причини падіння її знаку в четвертий дім в промені удачі з обох сторін. Також у другій половині року, знаходячись, як достеменно встановлено, в десятому домі він принесе державі найвеличнішу славу і пошану, і щастя в справах.

Про положення Італії
Італія найзнаменитіша, котра підпорядкована Леву і Сонцю, в першій половині року по причині знаку, затримуваного з чотирьох сторін променями фігур, несприятливих з усіх боків, потрапивши в дім ворогів, не обійдеться без суперечок, війн, сварок, передачі з рук в руки, зрад і втягування в різноманітні змови. І по за сумнівом, в деяких містах держави, і насамперед, у підвладних Тільцю, Леву, Скорпіону, Водолію і частково Діві, з’являться якісь заворушення, чутки і якісь зради із вбивствами людей, втечею і вигнанням. В розумінні мора також достатньо підозрілі ознаки в багатьох місцях, якщо не буде необхідної для міст опіки. У другій половині року доля буде кращою, тому що отримані точні і достеменні дані, що знаки з сигніфікатором менш нещасливі у фігурі в обох сторін.

Про статус Франції
Прославлена Французька держава майже цілий рік буде добре диспонована. Вона буде дуже щасливою в друзях і у згоді з прелатами і першими особами церкви. І немає особливої підозри відносно війни, як свідчать сигніфікатори. І знаки розміщені добре, хіба що виникне загроза по поводу затяжних хвороб, внаслідок того, що Сатурн, сигніфікатор держави, наносить втрат променем із опозиції. Однак в будь-яких справах буде таланити.

Про положення світлішого короля Фердинанда
Світлішій король Фердинанд в цьому році до сьомого дня червня буде диспонований посередньо з волі Венери, котра перейшла в повороті Алькокоден; однак нехай бережеться у зв’язку з травневими днями якоїсь невідповідності або небезпеки для тіла – глава в дванадцятому доповненні Леопольда, в книзі про напруження і розтягування: стрибок Юпітера знаменує зло і противників. Те ж саме знаменує і Місяць в час наступного повороту дня сьомого червня, розбігаючись в дім ворогів з Марсом, котрий в більшості випадків стає володарем на початку сходження. Однак немає сумніву, що він виходить переможцем внаслідок того, що Меркурій і Місяць – володарі наступного року, а Венера – їх дивізор, вони – найсильніші на своїх місцях. А з волі Сонця, володаря повороту в асценденті фігури, що виникає в хорошому домі. Відносно хвороб чи інших нещасть при майбутньому повороті в день сьомого червня, о 13 годині, нехай зверне увагу на останні дні жовтня і перші дні листопада, а також лютого.

Про герцога Калабрії
Видатний герцог Калабрії, внаслідок того, що Меркурій – властитель року, а Юпітер – дивізор, котрий відділяє хороших від поганих, і вони знаходяться в хороших місцях фігури – буде розташований в цьому році добре і звеличиться, і шанований буде дуже в цьому році, і стане відомий завдяки знаку на початку підйому о 10 годині, наскільки це можливо внаслідок несприятливості володаря при народженні, в асценденті. В останні дні липня, серпня, а також кінця листопада, нехай буде уважним, бо там йому загрожує небезпека: або якась хвороба, або ушкодження тіла, або якась інша небезпека.

Про статус Іспанії
Прославлене королівство Іспанське дислокуватиметься, подібно Угорському, бо підлягає тим же сигніфікаторам.

Про статус міста Риму
Рим – перше місто в світі і його властитель буде диспонуватись середньо. Однак є дуже велика підозра відносно якихось майбутніх зрад і запроданства, з причини яких може бути небезпека і вбивства, і вигнання. Дуже щедрим буде на таємних ворогів з волі знака міста в момент повороту, який падає в дім ворогів, при властителі в знаку восьмого дому, який переходить в куспід. Таким чином, виникає опасання, щоб з причини цього не виникли в цьому році якісь потрясіння, розбрат, судові тяжби, суперечки або не повторились старі біди. Бо в інтроіталі змішується нещасливо з обох сторін з фігурою ворожих променів.
У другій половині року знак у домі слабкості, з одного боку, а в домі ворогів, з другого боку; і несприятливий сигніфікатор – Сонце в домі смерті, збільшує перші признаки. Звідси з’являється велика підозра і на чуму, і на пороки, і на підозрілі хвороби. Все це можна применшити і послабити при хорошому управлінні містом і виконанні обов’язків посадовими особами, і при старанній охороні.

Про положення венеціанців
Преславне володіння венеціанців силою фігури повороту року диспонується найліпше. І, насамперед, в першій половині року, з причини Місяця, сигніфікатора року, котрий в своїй екзальтації, розганяючись приєднується до голови, і схожий за якостями на Юпітера; і внаслідок знака міста в домі довіри. Очевидно, що це з волі сигніфікатора, який падає в домі довіри, і внаслідок інших багатьох окремих причин, які співпадають в годину повороту року і міста. Це преславне положення повинно б бути дружнім і таким, що сприяє особам церковним і повинно слідувати не інакше як вказівкам святої церкви. Таким чином, це положення – найліпше для міста, як слідує з фігури повороту, добре значення якої зменшиться на короткий час поворотом, який відбудеться дня сімнадцятого березня, коли Алькокоден з хвостом поверне назад, як свідчать точні дані. Мало того, внаслідок Місяця, який розбігається в опозиції променя до Сатурна, виникне, поза сумніву, чума і до того ж підозрілі хвороби.

Про статус найчудовішого пана Роберто сан Северіні
Найчудовіший пан Роберто в цьому році нехай зверне увагу, щоб він в цьому році не потрапив у небезпеку у відношенні свого тіла; або з приводу синів нехай буде стурбований, котрим несприятливий Марс загрожує бідою в п’ятій годині свого повороту. А великі незгоди очікуються від середини липня, у вересні і в кінці листопада. Хоча з початком року до середини липня до його світлості доля прихильна.

Про статус Флоренції
Видатне місто Флоренція в цьому році, насамперед до 25 липня, буде диспонуватись найліпше, з причини сигніфікатора, прихильного і сильного в обох фігурах, і з причини знака міста в час повороту, який відбудеться першого квітня о 17 годині з падінням в царський дім. Таким чином, його положення в справах буде щасливим для міста і республіки, послідує приріст, слава і честь; і немає сумніву, що в більшості випадків кінець буде щасливим. Від 25 липня, однак, до кінця вересня удача його зменшиться, коли з’явиться підозра на якісь нещастя, або внаслідок якихсь зрад і розбрату між громадянами, або втрати частини вояків, або внаслідок пожеж.

Про статус Болоньї
Преславне місто Болонья, матір наук, нехай буде обережною в цьому році, щоб не почались втрати серед війська і війни, оскільки Марс несе нещастя знаку міста в годину повороту своєю присутністю. Звідси – треба берегтись, щоб між громадянами не виникла якась чвара. Бо виявлена буде якась зрада, котра може нанести шкоди статусу міста. До того ж рік буде підозрілим з причини фальшивомонетників і тих, хто підробляють інструменти. Венера відійшла назад в годину повороту року в домі смерті, також під час повороту знака міста, який відбудеться в тринадцятий день березня, декому з пануючих правителів загрожує смерть і погана хвороба до того ж. Однак не слід так сильно боятись смерті багатьох, як це було в минулому році. Громадяни міста нехай звернуть увагу на короткі подорожі, оскільки дороги будуть небезпечні; і нехай бережуться полону, втечі, в’язниці з причини несприятливого володаря дому коротких переходів в домі ворогів.

Про статус Мілана
Положення славного міста Мілана з волі знаку Близнюків, який згідно думки деяких вчених є знаком міста, о десятій годині повороту, як свідчать дані, при володарі, який спалив самого себе, від початку року майже до 20 березня буде коливатись в муках, роздумах, плітках, однак великої біди не буде. У другій половині року самим кращим і щасливим буде його положення завдяки знаку і сприятливому сигніфікатору. Бо прийнявши в ролі сигніфікаторів Рака і Місяця, він, як вважають багато хто, диспонується подібно Венеції.

Про статус Ферарії
Ферарія, згідно деяким вченим, підпорядкована Козерогу, переживе менше біди, ніж якби вона підлягала Скорпіону, як вважають другі. Оскільки, поза сумніву, вона буде схвильована сильнішими воєнними наступами. І внаслідок обставин втратить багато чого із свого статусу по причині двоякого зла, несприятливого для знака Скорпіона. А особливо нехай стережеться Ферарія кінця липня, серпня, вересня и останньої половини листопада, тому що часи ті будуть дуже небезпечні, бо Ферарія, яка підлягає Козерогу, опромінюється Марсом із трипліцитату. Тоді з’явиться добра надія, що вона буде проти ворогів воювати з відвагою і втішиться кращою удачею. І також овіяний славою правитель Геркулес в цьому році достатньо щасливо вестиме свої справи, крім днів квітня і травня, в які йому загрожують нещастя або хвороби тіла. Також кінець липня, серпень, весь вересень будуть несприятливими внаслідок нещастя дивізора. Однак другий рік, який настане в день 25 жовтня, буде більш щасливим, в якому буде багато таланити його світлості, внаслідок з’єднання Алькокодена і дивізора, щасливих з обох сторін, в дев’ятому домі.

Про статус Форлівія
Форлівій, який підпорядкований Козерогу, внаслідок відступу сигніфікатора назад, від початку року до кінця липня буде диспонуватись посередньо, і володарі міста налаштовані на багато мандрівок, в яких будуть затримки і перешкоди до кінця року. З цього часу і до кінця року будуть диспонуватись краще, окрім кінця листопада, наскільки це можливо з волі сигніфікатора Сонця, яке увійшло в Терези о дев’ятій годині, положення міста буде щасливим. І з діячами церкви воно матиме злагоду і дружбу. Прибутки і високий статус громадян прийдуть від правителів і достойників церкви, і існує велика підозра, щоб хто-небудь із громадян не створив видимості дружби з церковними діячами, внаслідок присутності сигніфікатора в знаку обману і облуди.

Про статус Іммоли
Іммола підлягає Овну і Марсу. З волі сигніфікатора в годину повороту року буде добре диспонуватись і достатньо щаслива до кінця липня. З цього часу до кінця вересня нехай стережеться Іммола якоїсь збройної втрати і небезпеки з боку вогню. І, можливо, зараження чумою виявиться там, якщо не буде належної обережності.

Про положення достойного слави графа Ієроніма
Достославний граф Ієронім, Форлівія та Іммоли володар, в першій половині року диспонуватись буде достатньо добре з волі Юпітера, володаря року, в годину повороту який втікає в десятий дім, завдяки чому він буде щасливий в пошані і посадах, і буде отримувати матеріальний зиск, частково від королів і правителів, частково звідти, звідки не чекав. Близькі подорожі, внаслідок перебування Марса в третьому домі, будуть небезпечні і підозрілі, і тому їх слід уникати, або робити з добрячою охороною. Значить же Марс в третьому домі клопоти і страждання з приводу смерті або хвороби когось із кровних родичів або близьких, або друга Венери; дивізор, розганяючись в дванадцятому домі, загрожує таємними ворогами і, насамперед, у другій половині року і в дні серпня і вересня.

Про положення Генуї, Падуї та інших
Генуя, Падуя, Арімін, Пергам, Бриксія, Пісторій нехай стережуться наступу війн і нападу ворогів або якихось нових незгод у майбутньому. Бо їх знак нещасливо оточений променями зла з обох сторін. Мутіна, Віцентія, Вітербій розташовуватись будуть в цьому році подібно Іммолі, Фавенції, Кортоні; Церуза, подібно Форлівію. Перузій, Верона, Трієнзій, Парма диспонуватись будуть подібно Болоньї; Равенна, Мантуя, Кремона диспонуватись будуть подібно Риму.

Часточка п’ята
Про війни і битви

Нову майбутню війну принесе Марс, володар року, розганяючись в превенціональній фігурі в сьомому домі нещасть, і в інтроіталі переходячи в десятий. До того ж є прохід від сполучення Сатурна з Марсом, зроблений в Раку, повернутий вниз до тіла Марса в обох фігурах, силою котрих на початку року і біля середини березня з’являться якісь чутки відносно війн і битв, і може трапитись, що при їх злитті для просування почнеться загибель воюючих, зі смертю людей і вбивствами. Таким чином, почнеться нова війна в Італії або поблизу, згідно думки Аль-Бумазара в книзі про кругообіг років світу, і Гвідо, в п’ятому трактаті, главі 34, – королем, або якимсь високого сану і високих достоїнств принцем (князем), або паном, не дуже відомим шляхетністю роду. Як вважають шановані старі люди, і на думку незнатних і низького стану, ця війна не буде особливо сильною і довгою, по причині Марса в його занепаді, і не обіцяє завершитись внаслідок Марса прямого. До того ж нову війну принесе сполучення Сатурна з Марсом в наступному листопаді в 14° Скорпіона. Місця більш підозрілі відносно війн, потрясінь і бійок в цьому році – це місця, які підлягають Тільцю, Скорпіону, Леву і Водолію, такі як Болонья, Сієнна, Перуджа, Парма і місця поблизу берегів моря і у напрямку до Малої Азії, такі як Русь, Подолія, Валахія і місця татар; також Апулія, Ломбардія, Мархія, Турція і держави-міста, такі як Рим, Равенна, Кремона, Мантуя, Дамаск. Також Каталонія і міста, такі як Падуя, Валенсія, Ферарія, Арімін, Генуя, Пергам, Мутіна, Бріксія, Пісторій. Ширше – Персія, Швеція, Норвегія і місця річок і вод. Адже ці місця більш підозрілі відносно війн; вони, або більша частина їх, будуть надзвичайно нудитись з причини війн, і будуть заворушенні потрясіннями, бійками, зрадами і тайними противниками. А часи для них більш підозрілі – середина березня, початок травня, кінець червня і кінець листопада. В останні дні липня, в серпні і першій половині вересня, якщо трапиться щось в війнах і битвах, то воно буде жахливе і дуже небезпечне, з багатьма вбитими і померлими, тому що Бог відвертається. А дні місяців, більш небезпечні у відношенні військового руху і вбивства людей – це 14 березня, 15 квітня. Ще ширше – 3 і 10 травня, 23 червня, 15 липня та 23 серпня.

Про признаки першого затемнення Місяця
Перше повне затемнення Місяця відбудеться 22 квітня о 3 годині ночі; його сигніфікатором буде Марс за участю Фортуни з двох боків. Це затемнення принесе війну і розбрат серед людей, внаслідок перебування Марса в знаку людей в час затемнення. Звідси Птолемей говорить в другій книзі “Тетрабіблоса”, в главі першій, що коли Марс буде сигніфікатором затемнення в знаку людей, то серед людей виникнуть судові тяжби, битви і численні війни, полон і рабство. І настигне людей неочікувана смерть і слабкість від терціарної пропасниці, і будуть плювати кров’ю, і смерть стрімка з великою небезпекою. І так трапиться, як це характерно Місяцю в юному віці. І перейдуть люди із закону свого в інший, чужої країни. Будуть пожежі і одні будуть вбивати інших; будуть завали і засади на дорогах. І тому, що Марс рухається туди і сюди в мідному знаку, то тим самим він визначає великий жар і засуху, гарячі зіпсовані вітри і смертельну непогоду і промені, котрі називаються “кориско”. По своєму значенню затемнення буде відповідати природі Сатурна; як, наприклад, довгі “сатурнінські хвороби” з волі Сатурна, який розганяється біля хвоста Дракона. І тому, що місце Сатурна в знаку затемнення – це водяний знак, то ним визначаються небезпеки на річках і на морі, і затоплення, і небезпека для мореплавців. І дійсно, дуже небезпечним було б це затемнення, якби не заспокоїлось з милості фортуни в асценденті і з кутом властителів перед затемненням. І взагалі, уявлення про це затемнення да буде таким.

Перший висновок
Наслідки затемнення почнуть поступово виявлятись в наступному після затемнення місяці.

Другий висновок
Найсильніше вплив затемнення виявиться в кінці червня, в липні і на початку серпня.

Третій висновок
Вплив затемнення почне слабшати від середини серпня і поступово втратить силу.

Четвертий висновок
Це затемнення стосується посівів і дерев і юного віку, внаслідок перебування затемнення у східній області.

П’ятий висновок
Це затемнення стосується тварин, що повзають, і рептилій, з причини перебування затемнення в знаку Скорпіона.

Шостий висновок
Вказане затемнення стосується людей і, насамперед, королів і принців (верховних правителів, перших осіб), внаслідок перебування Марса-сигніфікатора у подвійному знаку, як говорить Птолемей.

Сьомий висновок
Всі люди, при народженні яких піднімався 11° Скорпіона, будуть більше підлягати впливу затемнення.

Останній висновок
Міста, які підлягають Скорпіону, Терезам, Стрільцю і Близнюкам, відчують вплив цього затемнення.

Про значення другого затемнення Місяця
Друге затемнення Місяця відбудеться 15 дня жовтня, о восьмій годині наступної ночі, не буде воно таким зловісним, як перше. І навіть весна 1484 року, добра і врожайна, значить, що все, народжене землею, що звичайно достигає весною, буде щасливим і примножиться завдячуючи Венері, володарці знака затемнення і кута перед затемненням, при самому знаку землі і весни, що встановлюється. Оскільки внаслідок Місяця, який щезає у Венері, і особливо в домі церкви, то це означає збитки для якоїсь великої церкви або церковного діяча, або для церкви, або для якоїсь держави. Але більш усього для тих, хто підлягає Тільцю та Леву. І більш обмежений висновок: це означає небезпеку для тих, для кого перший фас Тільця зійшов у час народження.

Часточка шоста
Про результат або кінець війни венеціанців і ферарців

Оскільки у судженні про рік минулий було ясно сказано про нові і про війни, які вже йдуть, то саме про їх тривалість і результат чи кінець я сповіщу дещо, згідно із розташуванням сузірь. Для ясності чого буде цей
перший висновок.
Війни венеціанців і ферарців і інших народів, початі в 1482 році, будуть незначні за тривалістю. І навряд чи вони триватимуть весь цей рік. Цей висновок застосовується, тому що Марс із Сонцем, двигуни війни, утримували рухливі знаки під час сигніфікації, що надзвичайно скоро принесло перемінливу війну, згідно думки Аль-Бумазара.

Другий висновок
І якщо в попередньому судженні показано, що зірки, мабуть, обіцяють перемогу тим, хто починають війни, і тим, хто нападає першим, то тим не менше, війна внаслідок цього не закінчиться, як здається, тобто буде вестись до повного знищення однієї сторони. Цей висновок застосовується тому, що Марс – движитель війни в час сигніфікації – був швидким в русі і прямим на путі; з його волі війна не закінчиться остаточно. Бо, говорить Гвідо в трактаті п’ятому, в главі 36-й: “Подивись на планету, яка знаменує війну; якщо вона буде прямо від того, що є добре, то не сповіщає про закінчення війни, а буде знаменувати мир і продовження війни”.

Третій висновок
Для тих, хто починає війну і напав вперше в минулому році, перемога була дуже близька і можлива; в цьому році – дуже сумнівна і важка. Цей висновок поширюється на першу частину, тому що володарі четвертого і першого домів були щасливі в десятій годині сигніфікатора; він до того ж приніс перемогу тим, хто почав війну, згідно думки Леопольда в п’ятому трактаті. Друга частина застосовується тому, що володар сьомого дому означає захоплених, стаючи кутовим в годину сигніфікатора, підсилюється від Венери і Меркурія і пульсації секстиля, і будучи в минулому році падаючим, він, очевидно, сприяє більше західній частині. Крім того, Марс те місце, котре було нещасливим з причини його присутності в минулому році, в цьому році своїм потрійним променем опромінюючи, рекомпенсує своєю прихильністю минулорічну несприятливість.

Четвертий висновок
Війни наступного року умиротворяться зволіканням в нинішньому році, ослабнуть і видохнуться, якщо не будуть вимушені продовжитись, або продовжаться новим розбратом до виникнення нової війни. Цей висновок розповсюджується на першу частину, тому що Марс – сигніфікатор війн в цьому році – виглядає у фігурі м’якшим і умиротворяється Місяцем, Меркурієм і Венерою, який має більше значення у другій половині року, з якої причини війна, незаперечно, втратить силу і згасне. Друга частина за-стосовується, оскільки Марс в цьому році принесе нову війну, підшто-вхнувши до цього правителя, як сказано вище. З цієї причини вона, мож-ливо, продовжиться або буде тягнутись, однак буде слабша і менш відома.

П’ятий висновок
Війни венеціанців і ферарців в першій половині року можуть бути досить жорстокими і суворими, із сильними руйнуваннями, вбивством людей і зрадницьким, із застосуванням великих військових знарядь і наступальних атак бойових шеренг. Цей висновок використовується тому, що кутовий Марс зачаївся в обох кутових фігурах Місяця в момент затемнення, займе володіння, і в домі суперечок, війн і битв в годину затемнення розженеться; з цієї причини війни достатньо згубні почне, поза сумніву, в першій половині року.

Шостий висновок
Війна венеціанців і ферарців у другій половині року почне слабшати, мало того, приблизно в середині серпня втратить силу і прийде до мінімуму по волі Бога, коли душевна незгода пом’якшиться і почнуться переговори про мир і плани на майбутнє. Цей висновок застосовується, тому що сиг-ніфікація Марса в цьому році через його спалювання і через володарювання Венери, Меркурія і Місяця у другій половині року значно послабшає.

Сьомий висновок
Війна венеціанців і ферарців жорстокості душ не припинить, але будуть пом’якшені пактами і згодою. Застосовується цей висновок тому, що Венера – подруга Марса, з Меркурієм із секстиля заспокоїли Марса в годину сигніфікації і відвели назад, до благочинності. Звідси можливо, що для жінок, писців чи канцеляристів, або людей, які по природі підлягають Венері і Меркурію, послідує добрий кінець і, крім того, це доводиться, тому що Юпітер, самий добродійний серед планет, займе володіння роком 1484-м; він пом’якшить війни і душевний розбрат, а також страждання і рік своєї влади влаштує мирним і позбавленим всіляких війн.

Останній висновок
Війни венеціанців і ферарців, а також будь-яких інших народів, які продовжуються в цьому році, навіть початі знову верховодами несподівано, з найманими воєначальниками і вошами, принесуть великі збитки. І будуть вони не без відчутних втрат від смерті, полону і вбивства, якщо до того ж в серпні і вересні почнуться, або біля кінця листопада. Відкривається цей висновок: тому, що згідно думки Галі, у восьмій частині глави шостої, Марс є сигніфікатор Алькуїда воїнів і найманців. Він же, якщо широко розповсюджений буде в годину повороту, то буде щасливим. Одначе в дні кінцеві липня, серпня і вересня він буде нещасливим. Тим не менш, від 23 червня почне втрачати силу внаслідок входження під промені Сонця. Так продовжиться до 20 жовтня. Таким чином, ця нефортунність Марса навряд чи буде без відчутних нещасть для підпорядкованих йому. Звідси дуже велика підозра, що у військах і серед народів, які уникають утримування, буде вторгнення чуми з шаленими і небезпечними хворобами.

Часточка
про родючість і брак речей

Згідно з думкою Аль-Бумазара, в книзі “Про квіти”, і Гвідо, в “Про рух років світу” в главі 89: Марс, що встановився в знаку землі володаря року, означає знищення дерев, спалених спекою, і вітри сильні і шкідливі, і спалення плодів. І з волі Тільця, чотириногого знаку, означає небезпеку чотириногим і згубу. Однак перша сигніфікація пом’якшиться з волі Місяця, котрий з Марсом отримає владу в році, тому по знаку Бога не буде таким сильним ушкодження дерев і плодів. І це підтверджує прихильність Місяця до Юпітера після превенціоналу, згідно з думкою Іспанця в першій частині чотирикнижжя і Галі у восьмій частині. Бо ця прихильність до фортуни сильно впливає на рік і схиляє його до особливої родючості. Однак є підозра, що в деяких місцях Італії плоди будуть ушкоджені з причини спеки. Пшениця з початку року до кінця квітня буде в добрій ціні. Після цього підніметься в ціні на ринку і буде зростати середньо. Ячмінь в багатьох місцях буде в незначній кількості, однак не рідкий.
Вино зросте у відповідній кількості; і добре проти звичайного і хорошої ціни. Буде багато маслин. Горіхів нестача.
Боби, цибуля виростуть середньо.

Часточка сьома
Про положення з чумою і хворобами

Хоча є мало причин для пошестей і смерті в час повороту, тим не менш в цьому році перше затемнення Місяця створює великі підозри, що в деяких містах Італії буде чума. Цьому ж сприяє володар, спалений в асценденті повороту і навіть упередження в обох асцендентних фігурах упередження, який нещасливо протистоїть променю Марса. А Місяць, навіть в опозиції Сатурну, створює підозру на пошесть. І Бог відвертає хворобу. Хвороби, до яких більше будуть готові людські тіла, будуть лихоманки при холері і болі в очах лівих більше, ніж в правих; і у жінок більше, ніж у чоловіків. І згідно Аль-Бумазару, Марс – властитель року у Тільці, відзначає смерть жінок і чоловіків.

Про статус тих, сигніфікатором кого є Сатурн
Перестаркуваті отці, старезні діди, схильні до самотності, неосвічені, мовчуни – я зібрав в не багатьох словах довге, ті що встановлюють ціни на хліб, ті що знають перехід твердого свинцю у фосфор та тіні померлих, а в цілому всі люди скромні та бідні, митці, меланхоліки і всі, хто народився в липні під знаком Сатурна, якого б стану та умов вони не були. В першій половині року і крім того до кінця червня погано будуть диспоновані, будуть терпіти перешкоди, відчуття важкості, пригніченість і неспокій з приводу своїх кревних братів і родичів. І в дорозі, якщо вони вирушать у путь, насильство і затримки, і в цілому втрати частини друзів будуть зазнавати. Із-за Сатурна, нещасливого на землі в момент повороту; і звідси – до кінця року краще, а окрім того, з другої половини року розмістяться найкраще і в справах їм таланитиме.

Про тих, хто підпорядкований Юпітеру
Шляхетного роду, такі як величні судді, консули, радники з права, посланники апостольського трону, підлеглі архієпископа, єпископи святої віри та всі досвідчені в священних науках, вчені, ті хто живуть з приємністю, сангвініки, і взагалі всі, сигніфікатором котрих при народженні є Юпітер, в першій половині року недобре будуть диспонуватись. Перешкоди, переслідування, неспокій з приводу царів, правителів та великих володарів вони будуть мати, і турботи з приводу таємних ворогів; і суперечки, тяжби, а також незгоди з приводу заповітів та померлих і в більшості випадків до середини травня. З цього часу вони диспонуватимуться трохи краще. В другій половині року також не все добре буде лагодитись і багато хто буде хворіти по причині сигніфікатора, що тягнеться до спеки. І на протязі цілого року їх стан підозрілий, тому що багато хто з них помре.

Про тих, хто підвладні Марсу
Воїни у військах, полководці війн, у царствах наставники царів, помічники князів, тирани, здобувачі каменів і алхіміки, медики, а особливо хірурги, а також ремісники, що користуються вогнем, м’ясники, жорстокі завсідники доріг, фальсифікатори, любителі судових тяжб, безумні – всі ті, чиїм сигніфікатором при народженні є Марс, в першій половині року аж до середини липня добре будуть диспонуватись і будуть щасливими в своїх справах і возвеличаться на своїх посадах. Однак від кінця червня почне слабшати, і так від кінця липня до кінця року більшою частиною нещасливими будуть, і будуть мучитися лихоманками і багато хто помруть, загинуть у війнах, сварках, і велика підозра, що в цьому році завершать останній день деякі знамениті зброєносці або щонайменше зустрінуться із своєю найбільшою небезпекою.

Про тих, хто підлягають Сонцю
Царі, принці, воєначальники, а також люди найвищих станів, холерики, червоні звіролови і взагалі всі, для кого Сонце є сігніфікатором при народженні – не добре будуть диспонуватись: печалі і клопоти з приводу мертвих вони будуть мати і будуть змінюватися від місця до місця; і, можливо, деякі будуть мандрувати по чужих краях; і очевидно цілий рік для них підозрілий. Так що навряд чи пройде для них рік без великих змін і без їх смерті.

Про тих, що підкоряються Венері
Жінки, дівчата, дівчатка, євнухи, кантори, органісти, кіфареди, флейтисти обох родів, ударники музичних інструментів, прихильники жінок, гравці і всі, хто веде життя сповнене насолод, чиєю сігніфікаторкою є Венера при народженні. Першу половину року, а більше березень і квітень матимуть нещасливий; їм не буде надмірно таланити в їх справах. Звідси деяким шляхетним – жінкам або чоловікам – вчувається смерть, або якась велика небезпека. В наступній половині року до кінця року їх справи влаштуються найкраще. Крім того, жінки матимуть турботи, породжені з приводу синів і дочок.

Про тих, що підкоряються Меркурію
Купці, проповідники, вчителі мистецтв, астрономи, астрологи, оратори, поети, віршотворці, арифметики, геометри, управителі маєтків, юнаки, хлопчики, всі ті, хто надмірно користуються розумом, і в цілому всі ті, чиїм сигніфікатором при народженні є Меркурій, в першій половині року і більше в першій чверті року вони диспонуватимуться не добре: будуть хворіти таємними незрозумілими хворобами і будуть нещасливими по більшій частині з волі Меркурія, спаленого в годину повороту. З цього часу від червня майже до другої половини року будуть укладатися краще. З цього часу до кінця року будуть стояти найкраще і в справах, які будуть вести, будуть везучими.

Про стан вагітних жінок
В першій половині року вагітні жінки будуть диспонуватись посередньо; у бік нещастя більш будуть схилятись; і при родах їхніх вони будуть відчувати страх. У другій половині року найкраще розмістяться і до кінця року більшість народить здорових дочок добрим чином. Легко заплідняться завдяки властителю дому п’ятого, багатого і добре диспонованого в жіночому знаку. Численним жінкам так само з причини знаку жіночого в п’ятому домі, щедрому для жінок, розташування неба буде таким, що в більшості зачнуть у другій половині року дівчаток і з легкістю їх народять.

Про тих, що вирушають у путь
Легати, нунції, подорожні і особливо ті, хто подорожують на близькі відстані, до кінця червня будуть диспонуватись не добре. Бо затримки, хвороби затяжні випадуть подорожуючому. Так само ті, що подорожують на далекі відстані, або чужинці не набагато краще будуть розміщені. У другій половині року будуть більш щасливими ті, хто подорожують на короткі відстані. А ті, хто вирушить у далеку дорогу, будуть пригнічені важкими хворобами з причини сигніфікаторів і перешкод в домі.

Часточка
про розміщення місяців і днів всього року

Нагадую: треба звернути увагу на те, що години з’єднання і протистояння нічного завжди названі за днем попереднім, а години з’єднання денного завжди названі за днем. До того ж слід зазначити: всі дні змін, або ті, в які повітря повинне змінюватись, більше можуть відбутись в сьомому кліматі і поза сьомим кліматом. Проте у інших кліматах вони переважно обманюють і тим частіше і сильніше, чим більше клімат наближатись буде до півдня, внаслідок універсальності диспропорцій цих кліматів до спеки. І насамперед, у червні, липні і серпні.

Березень
Сполучення у суботу, 8 березня, о 4 годині 37 хвилині.
Опозиція у понеділок, 24 березня, о 16 годині 38 хвилині.
Цей місяць від з’єднання свого аж до протистояння схилятиметься до вітрів. І при протистоянні його дні будуть, очевидно, вологими і цьому більше відповідають дні 8, 11, 14, 18, 22, 24 і 26 і послідуючі.

Квітень
Сполучення в понеділок, 7 квітня, о 15 годині 16 хвилині.
Опозиція затемненого Місяця у вівторок, 22 квітня, о 3 годині 54 хвилині.
Цей місяць від сполучення до опозиції буде хмарний на протязі багатьох днів; а від опозиції своєї буде ясним, з тенденцією до сильної спеки. І дні альтерації, більше попередні – це 1, 7, 14, 15, 19 проти дня і наступної ночі, 22, 24.

Травень
Сполучення у вівторок, 6 травня, о 2 годині 46 хвилині. Опозиція у четвер, 22 травня, о 12 годині 46 хвилині. Цей місяць буде схильний до ясної погоди і виключної спеки. Одначе дні для альтерації (підйому) повітря більш придатні – це 2, 8, 12, 14, 19, 28.

Червень
Сполучення в четвер, п’ятого червня, о 15 годині 24 хвилині.
Опозиція в п’ятницю, дев’ятнадцятого червня, о 20 годині 16 хвилині.
Цей місяць буде стабільним від сполучення до опозиції без ніяких, або з незначними альтераціями повітря. Одначе від опозиції його на протязі багатьох днів існує підозра з приводу великих гроз і вихорів. І дні, які схильні до альтерацій повітря, 1, 15, 19 проти ночі і день наступний; 21, 24, 27 та 28.

Липень
Сполучення в п’ятницю, четвертого липня, о 5 годині 52 хвилині.
Опозиція в суботу, дев’ятнадцятого липня, о 3 годині 19 хвилин.
Цей місяць буде від свого сполучення до опозиції і по спеці рівнозначний червню. Від моменту його опозиції сильно збільшиться спека, так що, мабуть, в повітрі утворяться диспропорції. Дні близькі до альтерації – це 2, 8, 15, 20 та 26.

Серпень
Сполучення у неділю, третього серпня, о 21 годині 37 хвилині.
Опозиція в понеділок, вісімнадцятого серпня, об 11 годині 29 хвилині.
Цей місяць матиме дуже незначні альтерації, але закінчиться надзвичайно сильною спекою внаслідок сполучення Марса і Сонця. Дні, більше схильні до альтерації, 9 та 18.

Вересень
Сполучення у вівторок, другого вересня, о 14 годині 8 хвилині.
Опозиція у вівторок, шістнадцятого вересня, о 20 годині 58 хвилині.
Цей місяць схиляється до вітряного стану до своєї опозиції, потім стане м’якше. 1 дні альтерації 3, 6, 9, 15, 18, та 30.

Жовтень
Сполучення в середу, першого жовтня, о 7 годині 8 хвилині.
Опозиція затемненому Місяцю в середу, п’ятнадцятого жовтня, о 9 годині 36 хвилині.
Сполучення в середу тридцять першого жовтня, о 21 годині 49 хвилині.
Цей місяць буде хмарним і багато днів будуть дощовими і непостійними. І дні, більш схильні до альтерації, 2, 3, 9, 14, 16, 21, 23, 25, 27, 31.

Листопад
Опозиція у п’ятницю, чотирнадцятого листопада, о 22 годині 40 хвилині.
Сполучення у суботу, двадцять дев’ятого листопада, о 13 годині 16 хвилині.
Цей місяць дуже сильно схиляється до вітрів і нестабільності повітря. А дні, більше схильні до альтерації, 5, 8, 11 проти ночі і наступного дня, 15, 19, 26, 27 та 30.

Грудень
Опозиція у неділю, чотирнадцятого грудня, о 15 годині 22 хвилині.
Сполучення у понеділок, двадцять дев’ятого грудня, о 1 годині 1 хвилині.
Цей місяць в більшій частині буде схилятись до безхмарної погоди і морозу. І більше від моменту опозиції. А дні, близькі до альтерації, будуть 4, 10, 18, 23, 25, 29.

Надруковано в Римі в рік Господа 1483, у п’ятницю, 7 лютого.
У дванадцятий рік правління Сікста IV, вищого Понтифіка.

1483

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,00 out of 5)

ПРОГНОСТИЧНИЙ ПОГЛЯД НА 1483 РІК - ДРОГОБИЧ ЮРІЙ